فهرست اصلی

 
 

دیدنیهای استان تهران

 

ضرورت کارت شناسایی ملی

برابر مطالعات صورت پذیرفته اطلاعات موجود اغلب کشورهائی که دست به نوسازی و مکانیزاسیون نظام هویتی و تابعیتی خود زده اند کارت شناسائی را جایگزین شناسنامه های چند برگی نموده لذا برحسب ضرورت های قانونی بشرح زیر: اجرای ماده 38 قانون ثبت احوال مصوب 1355 و اصلاحیه مورخ 18/10/1363 مجلس شورای اسلامی اجرای قانون الزام شماره ملی و کد پستی برای کلیه اتباع ایرانی دیگر مصوبات مجلس در خصوص قانون بودجه سالهای مختلف ، اجرای دستور ریاست جمهوری های وقت، ثبت احوال ملزم به صدور کارت شناسائی ملی گردید.

ضرورت های فنی : علاوه بر مشخصات سجلی شماره ملی و کد پستی اشخاص که در کارت شناسائی ملی درج می باشد قابل استناد و استفاده دستگاههای دولتی می باشد. شماره ملی پدیده نوینی است که یکی از ابزارهای بسیار مهم شناسائی ، و ارائه خدمات به مردم و قابل مبادله اطلاعات در بین کلیه دستگاهها می باشد، این شماره کلید یکه ای است که امکان دسترسی به اطلاعات افراد کشور را در دستگاههای مختلف فراهم می نماید. شماره ملی یکی دیگر از پدیده های نظام مکانیزه ارائه خدمات هویتی و تابعیتی است که قطعاً نظامهای مکانیزه موجود و آتی متکی به آن خواهند بود در بسیاری از موارد می تواند جایگزین شناسنامه باشد لذا نیازی به همراه داشتن شناسنامه نخواهد بود غیر قابل جعل محتوای اطلاعاتی آن با آخرین اطلاعات هویتی و سکونتی فرد منطبق است فقط ایرانیان واجد شرائط می توانند در اختیار داشته باشند دارای روکش با طراحی از نقوش سنتی و طرح لاله عباسی و نوشته های جمهوری اسلامی و طرح بر جسته نشان جمهوری اسلامی می باشد وجود امکاناتی نظیر خط نماد (بارکد) امکان انتقال الکترونیک برخی اطلاعات را فراهم می سازد.

 کارت ملی هوشمند : سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه‌ریزی شده، کارت های ملّی هوشمند را جایگزین کارت های ملّی فعلی کند. علاوه بر کاربردهای قبلی کارت ملّی، کارت‌های جدید بعنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی، این فرصت را فراهم می کنند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شوند. کارت ملّی هوشمند به عنوان مقدمه‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می‌تواند موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت، مردم و بنگاه‌ها شود. این امور می‌توانند نقش به سزایی در پویایی اقتصادی داشته باشند. با پیاده‌سازی طرح کارت ملّی هوشمند، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شوند. این موضوع می‌تواند موجب بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت مردم از دولت شود.

 

 
 

سطح خدمت

Site monitoring by Uptime.com

 

آخرین خروج از دسترس

هفت روز گذشته : -

سی روز گذشته :

02:30-03:45 1396/02/04 

 
دسترسی